Anwärter snowboardleraar zomeropleiding 2025
Informatie
Snowboardleraar opleiding in Hintertux
De tiendaagse snowboardleraar zomeropleiding vindt plaats op de Hintertuxer Gletscher. Op de Hintertuxer Gletscher kun je het hele jaar door skiën. Het voordeel van een zomeropleiding is dat je met je diploma op zak genoeg tijd heb om een passende skischool te vinden.
De Anwärter is een officiële Oostenrijkse beroepsopleiding, wat betekent dat de voertaal van de opleiding Duits is. Buiten de reguliere lessen om word je begeleid door een Nederlandstalige begeleider en gediplomeerd snowboardleraar. De begeleider kent het opleidingstraject en geeft aanvullende theorie begeleiding in de avonden. Hij helpt je bij alle didactische basispricipes van skiles geven en methodische stappen die je moet kennen om een goede skiles te geven. Een dag voor de praktijkexamens worden alle belangrijke aandachtspunten besproken, zodat je hier optimaal aan kunt beginnen.
De zomeropleiding is een kleine opleiding qua aantal deelnemers, waardoor je tijdens deze opleiding extra hulp en begeleiding krijgt en het makkelijker is om iedereen te leren kennen! Onze begeleiders zijn van ‘s ochtends tot ‘s avonds aanwezig om je te helpen en ondersteunen bij het behalen van je opleiding. Daarnaast zorgen zij ervoor dat je altijd weet waar je moet zijn en staan ze klaar om al jouw vragen te beantwoorden!
Deze opleiding is inclusief
- Opleidingskosten, examens en leerboek
- 10 nachten hotel met half pension (ontbijt en diner)
- 10 daagse skipas
- Basiscursus Duits (link)
- Nederlandse begeleiding
- Online theorie tool
Optioneel
- Snowboardtraining in Nederland (klik hier)
- Taalcursus Duits gespecialiseerd voor skileraren (link)
- Vervoer met bus of nachttrein: € 149,- enkele reis, €298,- retour
- Annuleringsverzekering
Dagprogramma
In de ochtend heb je praktijktraining op de piste, hier verbeter je je eigen vaardigheden en leer je snowboardles geven.
In de middag zijn er theorielessen met onder meer didactiek, methodiek, bewegingsleer, materiaalkunde, lesgeven aan kinderen en eerste hulp.
In de avond is de Nederlandse begeleiding aanwezig om je te helpen met theorie, praktijk en je ‘Lehrauftritt’ (lesgeven). Daarnaast is er dan natuurlijk ook tijd om te ontspannen en gezellig samen te zijn met de andere deelnemers.
Snowboardtraining in Nederland
Het is belangrijk om fit en gezond aan de opleiding te starten. Een aantal keer per jaar organiseren wij trainingen in Nederland. Wil je weten wanneer? Check dan hier de data ……
Tijdens de snowboardtraining leer je alvast de basispunten van de juiste skipositie en beweging die je moet demonstreren op de praktijkexamens. En het is natuurlijk leuk om je medecursisten alvast te leren kennen!
Online theorie tool
Om je optimaal voor te bereiden op de opleiding, hebben we een handige online tool ontwikkeld. Hiermee kun je vóór de start van de opleiding al de basisprincipes van de theorie doornemen. De belangrijkste onderwerpen zijn samengevat in zowel het Nederlands als het Duits, waardoor je niet alleen de theorie leert, maar ook je Duitse taalvaardigheid verbetert.
Het is niet de bedoeling dat je alles tot in detail beheerst voordat de opleiding begint, maar deze tool helpt je zeker om een vliegende start te maken. Door de theorie al vooraf te bekijken, kun je je tijdens de opleiding meer concentreren op de praktijk en het verder verdiepen van je kennis!
Taalcursus Duits voor skileraren
De Anwärter opleiding is een officiële Oostenrijkse beroepsopleiding en wordt in het Duits gegeven. Jezelf voorstellen en wat ‘small talk’ is de basis van wat je moet kunnen. Ben je hier nog niet zo goed in, dan adviseren wij om de online Duitscursus te volgen en daarna de speciale skileraar Duits cursus te bestellen. De cursus is gericht op skileraren, maar ook voor snowboarders is dit een goede manier om je voor te bereiden op je baan als snowboardleraar.